1905 - 1997, profesor neurologie a psychiatrie na univerzitě ve Vídni, profesor logoterapie v San Diegu (USA). Je zakladatelem logoterapie a jeho dílo je označováno jako cesta k „rehumanizaci“ psychoterapie. Jeho více než 30 knih vyšlo v 25 jazycích. Za své vědecké zásluhy byl vyznamenán 27 čestnými doktoráty světových univerzit (též na Karlově ...
1905 - 1997, profesor neurologie a psychiatrie na univerzitě ve Vídni, profesor logoterapie v San Diegu (USA). Je zakladatelem logoterapie a jeho dílo je označováno jako cesta k „rehumanizaci“ psychoterapie. Jeho více než 30 knih vyšlo v 25 jazycích. Za své vědecké zásluhy byl vyznamenán 27 čestnými doktoráty světových univerzit (též na Karlově univerzitě).
Psychiatr a neurolog V. E. Frankl a židovský teolog P. Lapide vedli v roce 1984 ve Vídni mezioborový dialog o spáse a uzdravení člověka.
Ve vzpomínkách a reflexích autor popisuje své dětství a mládí ve Vídni a svou činnost jako mladý lékař nervové kliniky mezi oběma světovými válkami. Zvlášť aktuální je popis jeho pobytu ve čtyřech různých koncentračních táborech, zejména v Osvětimi.
Viktor Emanuel Frankl byl ve svém životě nadšeným horolezcem a alpinistou.
Hledání nejvyššího smyslu (Neuvědomělý Bůh)