Jean Vanier

Jean Vanier (nar. 1928)

Autor duchovní literatury a zakladatel hnutí, která v duchu společenství pečují o mentálně postižené. Jako syn významného kanadského diplomata a politika vstoupil ve třinácti letech k námořnictvu, úspěšnou vojenskou kariéru ale později opustil kvůli životu zasvěcenému modlitbě a studiu. Později, už jako vysokoškolský prof...

Jean Vanier (nar. 1928)

Autor duchovní literatury a zakladatel hnutí, která v duchu společenství pečují o mentálně postižené. Jako syn významného kanadského diplomata a politika vstoupil ve třinácti letech k námořnictvu, úspěšnou vojenskou kariéru ale později opustil kvůli životu zasvěcenému modlitbě a studiu. Později, už jako vysokoškolský profesor filozofie, odešel do Francie, kde se rozhodl naplno se věnovat lidem s mentálním postižením. Jím založené komunity L’Arche, „Archa“, dnes působí ve třiatřiceti zemích světa a hnutí Víra a světlo zahrnuje na 1600 komunit v osmdesáti zemích.

Díky svým zkušenostem, získaným během více než padesáti let péče o potřebné a o lidi na okraji, a také díky svému filozofickému a duchovnímu vhledu je Vanier vyhledávaným řečníkem, exercitátorem i autorem duchovních knih. Za svou činnost ve prospěch mentálně postižených, slabých a zranitelných lidí obdržel roku 2015 Templetonovu cenu.

Zobrazit

Jean Vanier Je zde 1 produkt.

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky