Pospisilovi1.jpg

Iva a Lubomír Pospíšilovi

nakladatelé

Cesta? Proč zrovna Cesta? Nakladatelství Cesta je součást naší životní cesty jako cesty hledání. Vznikli
jsme hned po převratu v r. 1989 ze samizdatu. Toužili jsme si rozšiřovat horizonty našeho poznání
světa, hledat, jak to tedy vlastně je a když jsme na nějaký záblesk narazili, tak se o něj s druhými
podělit. Ale přitom se musíte, jako na každé cestě i živit. Nakladatelství je pochod na hraně mezi tím,
co chcete a tím, co materiálně můžete. Vydávat jen to, po čem je poptávka, znamená zpronevěřit se
hledání, tedy cestě Cesty. A vydávat jen to, k čemu nás to táhne, zase znamená hospodářský konec.
Jsme vděčni, že se Cestě již 29 let daří to vyvažovat a být doslova “na cestě“ a děkujeme za mnoho
krásných a inspirativních lidí, které jsme měli čest potkat a chvíli s nimi putovat.

Jirka.jpg

Jiří Všianský

vedoucí knihkupectví

Knihy mne provázejí celým životem. Jako malý jsem si s oblibou hrával na obchod, moji rodiče vždy rádi a hodně četli, mají rozsáhlou knihovnu a lásku ke knihám jsem po nich patrně zdědil. Když jsem se pak rozhodoval o mém budoucím povolání, měl jsem jasno. Volba padla na knihkupeckou školu v Luhačovicích. Po jejím absolvování jsem pracoval postupně ve dvou brněnských knihkupectvích, kde jsem nasbíral první praktické zkušenosti. Miloval jsem vůni nových knih, ale když přišla po roce 1990 nabídka pracovat jako nákupčí v nově vznikajícím antikvariátu, s mírnou nejistotou jsem ji přijal. Toho rozhodnutí jsem nikdy nelitoval a během téměř 25 let, která jsem tam strávil, jsem si užíval každodenní setkávání nejen se starými knihami a vzácnými tisky, ale také se spoustou zajímavých zákazníků. Poté jsem učinil malý úkrok stranou a půldruhého roku jsem si zkusil práci ve zcela jiném oboru. Zkušenost to byla pro mne velmi přínosná, obohacující a vzhledem k tomu, že jsem byl docela úspěšný, dovedl jsem si představit, že u této práce zůstanu. Zároveň jsem si však uvědomoval, že mi knížky chybí, proto jsem se k nim vrátil a téměř dva roky byl zaměstnán ve společnosti, která provozuje síť knihkupectví v mnoha městech po celé republice. Knihkupectví Cesta mne vždy přitahovalo svou pohodovou atmosférou, širokým výběrem kvalitní literatury všech žánrů, jasným křesťanským směřováním v duchu ekumenismu a v neposlední řadě osobním přístupem ke svým zákazníkům. Budeme se snažit na tyto hodnoty navázat a dále je rozvíjet, abyste do našeho knihkupectví stále rádi nacházeli cestu.

Jana.jpg

Jana Ferbyová

knihkupkyně

Knihy jsou krom pečení, kávy a zahradničení moje životní láska. Tuhle vášeň ke knihám jsem zřejmě zdědila po rodičích. Doma byla vždy spousta dobrých knih a nejinak tomu je teď u mě doma. A když se objevila možnost v knihkupectví pracovat, řekla jsem si, že je to skvělá příležitost být obklopena knihami a novými zajímavými lidmi. Těším se na chvíle strávené nejen nad knihami.

Hanka.jpg

Hana Šujanová

knihkupkyně

Ve své rodině jsem byla od malička obklopena knihami. Nebylo totiž možné, abych při jakékoli obdarovávací příležitosti odešla bez tak zvaného "tvrdého dárku", jehož obsahem byla vždy kniha. Samozřejmě jsem si také prošla pubertálním obdobím, kdy pro mne knihy byly pouze uspávacím prostředkem.  Časem ale nastal zlom, kdy jsem právě naopak pro čtení, vůbec spát nechtěla. Ve zkratce vám o sobě prozradím snad jen, že mám ráda kávu, knihy a obecně lidi. A právě proto se na práci v Cestě těším.

JanaFerbyova.jpg"

Zuzana a Tomáš Lančovi

distribuce, grafika

Se Zuzkou a Tomášem Lančovými se určitě potkáte, protože se starají o Vaše objednávky, rozesílají nabídky našeho knihkupectví a nakladatelství, také aktualizují stránky našeho webu a FB.

Založili edici Klíček zaměřenou na děti a jejich vztah k Bohu a také lásku k lidem.

Tomáš má navíc na starosti sazbu knih a navrhuje některé jejich obálky.

Zuzka a Tom mají dva velmi nebojácné kluky a čerstvě narozenou holčičku.  Připravují pro ně starý statek v Trpíně, vytváří společenství a rozhodně se nenudí, ale knihy mají oba rádi.

.

JanaFerbyova.jpg

Markéta Žižkovská

ilustrace, grafika

Markéta je výtvarnicí nakladatelství Cesta.  Její výtvarné návrhy přinášejí radost nejen čtenářům, ale i autorům, což není vždy jednoduché. Ilustrovala několik našich knih. Nikdy nemá potřebu, aby se o ní vědělo. Je trpělivá při jednání s autory i s nakladatelstvím. Má tři malé  holčičky a kromě lezení po horách se aktivně zúčastňuje ve farním životě v Rosicích.