Pospisilovi1.jpg

Iva a Lubomír Pospíšilovi

nakladatelé

Cesta? Proč zrovna Cesta? Nakladatelství Cesta je součást naší životní cesty jako cesty hledání. Vznikli
jsme hned po převratu v r. 1989 ze samizdatu. Toužili jsme si rozšiřovat horizonty našeho poznání
světa, hledat, jak to tedy vlastně je a když jsme na nějaký záblesk narazili, tak se o něj s druhými
podělit. Ale přitom se musíte, jako na každé cestě i živit. Nakladatelství je pochod na hraně mezi tím,
co chcete a tím, co materiálně můžete. Vydávat jen to, po čem je poptávka, znamená zpronevěřit se
hledání, tedy cestě Cesty. A vydávat jen to, k čemu nás to táhne, zase znamená hospodářský konec.
Jsme vděčni, že se Cestě již 29 let daří to vyvažovat a být doslova “na cestě“ a děkujeme za mnoho
krásných a inspirativních lidí, které jsme měli čest potkat a chvíli s nimi putovat.

JiriVsiansky_1.jpg

Jiří Všianský

vedoucí knihkupectví

Knihy mne provázejí celým životem. Jako malý jsem si s oblibou hrával na obchod, moji rodiče vždy rádi a hodně četli, mají rozsáhlou knihovnu a lásku ke knihám jsem po nich patrně zdědil. Když jsem se pak rozhodoval o mém budoucím povolání, měl jsem jasno. Volba padla na knihkupeckou školu v Luhačovicích. Po jejím absolvování jsem pracoval postupně ve dvou brněnských knihkupectvích, kde jsem nasbíral první praktické zkušenosti. Miloval jsem vůni nových knih, ale když přišla po roce 1990 nabídka pracovat jako nákupčí v nově vznikajícím antikvariátu, s mírnou nejistotou jsem ji přijal. Toho rozhodnutí jsem nikdy nelitoval a během téměř 25 let, která jsem tam strávil, jsem si užíval každodenní setkávání nejen se starými knihami a vzácnými tisky, ale také se spoustou zajímavých zákazníků. Poté jsem učinil malý úkrok stranou a půldruhého roku jsem si zkusil práci ve zcela jiném oboru. Zkušenost to byla pro mne velmi přínosná, obohacující a vzhledem k tomu, že jsem byl docela úspěšný, dovedl jsem si představit, že u této práce zůstanu. Zároveň jsem si však uvědomoval, že mi knížky chybí, proto jsem se k nim vrátil a téměř dva roky byl zaměstnán ve společnosti, která provozuje síť knihkupectví v mnoha městech po celé republice. Knihkupectví Cesta mne vždy přitahovalo svou pohodovou atmosférou, širokým výběrem kvalitní literatury všech žánrů, jasným křesťanským směřováním v duchu ekumenismu a v neposlední řadě osobním přístupem ke svým zákazníkům. Budeme se snažit na tyto hodnoty navázat a dále je rozvíjet, abyste do našeho knihkupectví stále rádi nacházeli cestu.

JanaFerbyova.jpg

Jana Ferbyová

knihkupkyně

Knihy jsou krom pečení, kávy a zahradničení moje životní láska. Tuhle vášeň ke knihám jsem zřejmě zdědila po rodičích. Doma byla vždy spousta dobrých knih a nejinak tomu je teď u mě doma. A když se objevila možnost v knihkupectví pracovat, řekla jsem si, že je to skvělá příležitost být obklopena knihami a novými zajímavými lidmi. Těším se na chvíle strávené nejen nad knihami.

JanaFerbyova.jpg"

Zuzana a Tomáš Lančovi

distribuce, grafika

Se Zuzkou a Tomášem Lančovými se určitě potkáte, protože se starají o Vaše objednávky, rozesílají nabídky našeho knihkupectví a nakladatelství, také aktualizují stránky našeho webu a FB.

Založili edici Klíček zaměřenou na děti a jejich vztah k Bohu a také k lásku k lidem.

Tomáš má navíc na starosti sazbu knih a navrhuje některé jejich obálky.

Zuzka a Tom mají dva kluky a čekají třetí děťátko.  Připravují pro ně starý statek v Trpíně, vytváří společenství a rozhodně se nenudí, ale knihy mají oba rádi.

Již teď se těší na setkání „třiceti let nakladatelství CESTA“

.

JanaFerbyova.jpg

Markéta Žižkovská

ilustrace, grafika

Markéta je výtvarnicí nakladatelství Cesta.  Její výtvarné návrhy přinášejí radost nejen čtenářům, ale i autorům, což není vždy jednoduché. Ilustrovala několik našich knih. Nikdy nemá potřebu, aby se o ní vědělo. Je trpělivá při jednání s autory i s nakladatelstvím. Má tři malé  holčičky a kromě lezení po horách se aktivně zúčastňuje ve farním životě v Rosicích.