Marek Orko Vácha

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D:

Marek Vácha se narodil 14. září 1966 v Brně. Je římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut. Již jako malý ministroval v kostele sv. Tomáše v Brně, kde ministrantská skupina působila jako tajný skautský oddíl. V roce 1976 s ním začal jezdit na tábory, přičemž hned na tom prvním získal s...

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D:

Marek Vácha se narodil 14. září 1966 v Brně. Je římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut. Již jako malý ministroval v kostele sv. Tomáše v Brně, kde ministrantská skupina působila jako tajný skautský oddíl. V roce 1976 s ním začal jezdit na tábory, přičemž hned na tom prvním získal svou přezdívku Orko. Jeho zájem o přírodu ho dovedl k vystudování Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor molekulární biologie a genetika. Ve své doktorské práci na Lékařské fakultě MU se zaměřil na etickou problematiku poznání lidského genomu a na genetiku chování. Od roku 1990 studoval teologii v Olomouci a v Bruselu. Se svými přáteli také začal pořádat koedukované tábory pro žáky středních škol. Již od mládí se aktivně zapojoval do protirežimních akcí. V letech 1997 a 2000 se účastnil dvou výprav na Antarktidu. V roce 2002 žil šest měsíců v trapistickém klášteře Sept-Fons ve Francii. 

Dlouhodobě se zabývá publikováním a přednášením o etických hodnotách, svobodě a demokracii. Je přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Karlovy univerzity, kde působí také jako předseda akademického senátu. Navíc je aktivním knězem, v současné době je farářem Římskokatolické farnosti v Lechovicích a kaplanem Římskokatolické akademické farnosti v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze.  V lednu 2022 se stal poradcem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Je autorem více než dvaceti knih věnovaných především problematice etiky v biologii, genetice, klinické medicíně, ale i obecným tématům morálky. Podílel se na řadě scénářů naučných, filozofických a vědu a etiku propagujících pořadů pro různé rozhlasové a televizní stanice.

Zobrazit

Marek Orko Vácha Počet produktů: 28

na stránku
Zobrazeno 19 – 27 z 28 položek
Zobrazeno 19 – 27 z 28 položek