Sleva! POUTNÍK K LIDSKÝM SRDCÍM: Kutil, Tomáš Zobrazit větší

POUTNÍK K LIDSKÝM SRDCÍM - Vzpomínky na kněze, disidenta a rebela Františka Líznu: Kutil, Tomáš

978-80-7295-277-9

Nový produkt

Těžištěm této knihy jsou vzpomínky lidí, které v některé fázi svého života František Lízna potkal. Lidí, kterým pomohl a většinou je výrazně ovlivnil. Nechybí mezi nimi jeho spolupracovnice Josefka, jezuitský představený, sochař, lékař, disident, nebo publicista. 

Váz., 152 stran

Více informací

168 Kč s DPH

-15%

198 Kč s DPH

Více informací

Tyto osobní texty nejlépe ukazují, kým vším byl František Lízna a jak dovedl oslovovat i lidi velmi rozdílné.

Těžištěm této knihy jsou vzpomínky lidí, které v některé fázi svého života František Lízna potkal. Lidí, kterým pomohl a většinou je výrazně ovlivnil. Nechybí mezi nimi jeho věrná spolupracovnice Josefka, jezuitský představený, sochař, lékař, disident, nebo publicista. Tyto osobní texty nejlépe ukazují, kým vším byl František Lízna a jak dovedl oslovovat i lidi velmi rozdílné. Najdete zde i zřejmě poslední rozhovor, který páter Lízna za svého života poskytl. 

FRANTIŠEK LÍZNA, moravský kněz, jezuita, disident, poutník a pastýř lidí na okraji společnosti byl výraznou osobností nejen křesťanského prostředí. Vzpomínky na něj sbírá redaktor Katolického týdeníku Tomáš Kutil.

"Vždy byl pevný chlap. Jeho statečnost v komunistickém režimu, v opakovaných vězeních, podpis Charty 77 a mnoho dalšího bylo u něj jakoby samozřejmostí. A k tomu jeho celoživotní opravdovost, hloubka víry a skromnost. Za léta svého života udělal hlubokou stopu. Tak Františku s Pánem Bohem, šalom, šalom."

disidentka a mluvčí Charty 77 Věra Roubalová Kostlánová

 

"Těm, kdo za ním přicházeli, poskytoval milosrdenství na sto deset procent. Ukazoval jim Boží tvář. Bez nadsázky jsem přesvědčen, že byl poslem nebe na zemi."

sochař Otmar Oliva

 

"Na jeho faře mne, samozřejmě vedle svaté Josefky, zaujala hlavně řada velkých vlajek hned za vchodem do široké síně a obrovská mapa Evropy. Na té měl František barevně vyznačeny všechny cesty, které prošel. „Vidíš, dohromady tvoří jeden velký kříž,“ řekl mi."

kněz a salesián Ladislav Heryán

 

"Byl přímý a vnímavý ke svému okolí a přesto se jím nenechal ovlivnit. Svoboda jeho ducha nešla ničím spoutat, jen láskou k Bohu. Nikdy se nikoho a ničeho nebál, přesto měl velikou bázeň před Bohem. Tyto zdánlivé protiklady vytvářely v osobě božího služebníka Františka podivuhodnou syntézu prosťáčka i Božího muže."

hlavní vězeňský kaplan Otto Broch