Sleva! O LUDMILE - Babičce svatého Václava a první české svaté - Nejen pro babičky a jejich vnoučata: Šťastná, Kateřina Zobrazit větší

O LUDMILE - Babičce svatého Václava a první české svaté - Nejen pro babičky a jejich vnoučata: Šťastná, Kateřina

978-80-7295-246-5

Nový produkt

Krásné vyprávění o životě první české světice, babičce svatého Václava. Autorka s lehkostí popisuje celý Ludmilin život včetně nových historických zajímavostí. Text obohacují vitrážové ilustrace Františky Vandasové.

Nakladatel: Cesta

Rok vydání: 2019

Popis zboží: kniha, brož., počet stran: 79

Více informací

76 Kč s DPH

-15%

89 Kč s DPH

Více informací

My nevíme, jestli to všechno, co se o Ludmile píše v legendách, a co se o ní vypráví, je pravda. Stalo se to až moc dávno. Víme ale, že lidé o ní vyprávěli svým dětem, ty zase těm svým, a tyhle děti, když vyrostly, o Ludmile vyprávěli zase svým dětem. Tak to šlo dál a dál skoro 1100 let až dodnes. A já jsem si jistá, že kdyby nebyla svatá a kdyby nebyla tak výjimečná, tak už by na ni lidi dávno zapomněli. Nemyslíte?

Po úspěšné knížečce o Anežce České přichází na řadu krásné vyprávění o životě první české světice, babičce svatého Václava. Povídání o této moudré a zbožné ženě není zúženo jen na konec jejího života, výchovu vnuků a uškrcení prodlouženou rukou Drahomíry. Autorka s lehkostí popisuje celý Ludmilin život včetně nových historických zajímavostí a text obohacuje o vitrážové ilustrace.