Sleva! POVOLÁNÍM ČLOVĚK: Karel Satoria Zobrazit větší

POVOLÁNÍM ČLOVĚK: Satoria, Karel

978-80-7295-196-3

Nový produkt

 „Mým povoláním je být člověkem a tedy obrazem Boha. Jakou roli v tom chce sehrát modlitba? Čeho je schopna a co umí? A co umět má? Jak tomuto „pozdvižení mysli“ pomáhá to, co jsem, čím vládnu.”

Váz., 120 str.

Více informací

117 Kč s DPH

-15%

138 Kč s DPH

Více informací

Knížka velmi osobitého literárního stylu jde syrově a provokativně po samé podstatě života a modlitby. Podněcuje k přemýšlení, jak být s Bohem tady a teď ve svém lidství, jak žít Boží život ve svém. Jak to udělat, aby se život stal modlitbou. 

„Co je modlitba? Podle jedné z nejstarších a nejčastěji používaných definic je to pozvednutí mysli k Bohu. Už zde, v tomto jednoduchém vyjádření, lze narazit na úskalí či bludný kámen. Pozvednutí mysli totiž neznamená pozvednutí se. A už vůbec ne jakékoli pozvednutí ze světa či nad svět. Modlitbou nejsme v žádném případe zváni ani k opuštění těla či povznesení se nad něj. Jsem-li povolán žít jako člověk, pak jsem pupeční šňůrou připoután ke světu, k mému světu, a modlitba stojí ve službě tohoto povolání a ani ji nesmí napadnout něco na tom měnit. Modlitba se má, chce a musí podílet na mém dramatickém zápasu o člověčenství šlapající tento svět.“