PŘÍRUČKA k Živo(t) v kostele: Lančová, Zuzana Zobrazit větší

Pouze online

PDF: PŘÍRUČKA k Živo(t) v kostele: Lančová, Zuzana

Příručka je vhodným pomocníkem pro práci s knihou Živo(t) v kostele. Najdete v ní popis a podstatu každého liturgického období a seznam v knize zobrazených svátků, které v daném období slavíme. Příručka obsahuje několik otázek a odpovědí týkajících se liturgie, symboliky, sakrálních prvků, tradic, ale i života jednotlivých farníků, otázek a odpovědí, které možná nejsou na první pohled viditelné.

Více informací

19 Kč s DPH

Více informací

Kniha Živo(t) v kostele obsahuje dvanáct bohatě ilustrovaných dvoustran, které čtenáře provedou celým liturgickým rokem – od adventu k adventu. To, co dospělým připadá samozřejmé, může být pro děti novinka. Tato kniha pomáhá rodičům vysvětlovat malým i větším dětem liturgii a zapojovat je do ní. Příručka je vhodným pomocníkem pro práci s knihou. Najdete v ní popis a podstatu každého liturgického období a seznam v knize zobrazených svátků, které v daném období slavíme. Příručka obsahuje několik otázek a odpovědí týkajících se liturgie, symboliky, sakrálních prvků, tradic, ale i života jednotlivých farníků, otázek a odpovědí, které možná nejsou na první pohled viditelné.

Kniha je vhodná pro širší okruh čtenářů. V nejmladších dětech (již od 2 let) rozvíjí pozornost, fantazii a řeč. Tak malé dítě v knize hledá a následně pojmenovaná určité prvky, ať již konkrétní předmět, věc, či postavu. Ty nachází na každé straně, pouze v jiném dění. Děti od 3 let jsou již schopny objevovat propojení mezi jednotlivými stránkami, uvědomují si tak, že každá konkrétní věc má i svůj příběh. Starší děti jsou pak již schopny vymýšlet příběhy samy.

Malým dětem při „čtení“ knížky pomáhají rodiče, větší děti si v ní už mohou hledat samy a prohlubovat své chápání toho, co se vlastně během liturgického roku děje. Ten, kdo pochopí a porozumí, pak objeví krásu a hloubku církevních obřadů.