Sleva! TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA: Voříšek, Radovan Zobrazit větší

TRANSSRDEČNÍ MAGISTRÁLA: Voříšek, Radovan

978-80-7295-232-8

Nový produkt

„Předslovo“ autorovo o autorovi

Pokud jsem básník, pak bych se měl jmenovat Anna a Radovan Voříškovi. Že moje žena nic nenapsala? Všechno se mnou napsala! Když zachycuji poezii slovy, ona ji tvoří činy. A kdyby ji se mnou nežila, nemám o čem psát. Vždyť jsme jedno tělo a jedna duše, spojené svátostí manželství 16. dubna 1988. Napořád.

Brož., 132 str., 150 Kč

Více informací

128 Kč s DPH

-15%

150 Kč s DPH

Více informací

Básně i osobnost Radovana Voříška představu o básníkovi odklízejí kamsi na opačný konec vesmíru. Jako člověk je Radek výzvou k důkladnému přezkoumání teze „není umění bez utrpení“. A jako básník rozhodně není truchlencem, jenž rozesmutnivše sebe, v tiché se slzy celý rozplývá… (Karel Hynek promine uštěpačnou citaci). Pokud Radovanovy verše pláčou, tedy jedině rozechvěním v uchvácení Bohem, člověkem, životem, láskou…

Nemá každý štěstí, poznávat autora této sbírky v osobních setkáních, v nichž se, jeho iniciativou a péčí jeho vzácné ženy, radost ze života stává doslova „hmotnou“. Ale lze se nechat vřele a srdečně obejmout doširoka rozevřenou náručí jeho veršů. Nestyďte se a nebojte se, padnout do tohoto objetí!

Z předmluvy Petra Vrbackého