Sleva! Stolní kalendář 2022 s Radiem PROGLAS a texty II. vatikánského koncilu Svatošové Zobrazit větší

Stolní kalendář 2022 s Radiem PROGLAS a texty II. vatikánského koncilu

978-80-7295-289-2

Nový produkt

s katolickým kalendáriem, s fotografiemi na každý týden,

Při odběru nad 10 kusů nás prosím kontaktujte na:

e-mail: cestanakl@volny.cz

tel.:  774 997 746

SMS:  774 997 746

Sleva při  odběru nad 10 ks 20 %

sleva při odběru  nad 30 ks 30 %

sleva při odběru nad 100 ks 40 %

Více informací

48 Kč s DPH

-30%

69 Kč s DPH

Více informací

Kalendář v roce významného výročí

 11. října 1962 byl zahájen II. vatikánský koncil, jedna z nejvýznamnějších událostí dějin křesťanství ve 20. století, svým významem toto století přesahující. Ne nadarmo bývá nazýván „novými Letnicemi“. Koncil skutečně umožnil církvi, aby chytila „druhý dech“ – a tento dech je dechem Ducha. Ducha, který vede člověka a lidstvo dějinami skrze Krista k Otci.

Svatý otec František to pojmenoval takto: „Otcové shromáždění na Koncilu pocítili silně a jako opravdové vanutí Ducha požadavek mluvit k lidem své doby o Bohu srozumitelněji. Byly zbořeny hradby, které bohužel příliš dlouhou dobu uzavíraly církev v privilegované pevnosti, a nadešel čas zvěstovat evangelium nově. (…) Církev pocítila odpovědnost, že má být ve světě živým znamením Otcovy lásky.“

 Pro rok 2022 – rok 60. výročí zahájení II. vatikánského koncilu – jsme pro vás vybrali v kalendáři dvojí texty. Na prvním místě jsou to tzv. vstupní antifony z nedělní liturgie, tedy biblické verše, které nás svým způsobem uvádějí do slavení konkrétní neděle či slavnosti. Ostatně obnovená liturgie je jedním z nejnápadnějších plodů Koncilu.

K těmto antifonám pak připojujeme vybrané pasáže z dokumentů II. vatikánského koncilu, tzv. konstitucí. V nich je obsažena zásadní nauka koncilu, na ně navazují a z nich vycházejí ostatní dokumenty. Koncil vypracoval celkem čtyři – nazývají se podle prvních slov latinského originálu a z nich jsou také odvozeny jejich zkratky:

Sacrosanctum Concilium (SC; Přesvatý koncil) – o liturgii

Lumen Gentium (LG; Světlo národů) – o církvi, jak chápe sama sebe

Dei Verbum (DV; Boží slovo) – o Božím zjevení, zvláště v Písmu

Gaudium et Spes (GS; Radost a naděje) – o církvi a současném světě

S informacemi nakladatelství Cesta, RADIA PROGLAS, TELEVIZE NOE, Katolického týdeníku, časopisu Duha, časopisu Tarsicius, časopisu IN!, webu Signály a časopisu Immaculata, 

s uvedením textu evangelia na každý den, s přehledem prázdnin a volných dní, s přehledem týdnů žaltáře, s pracovním kalendáriem.