Sleva!  KŘESŤANSKÁ CHARITA OD POČÁTKU DO KONCE  STŘEDOVĚKU (s přihlédnutím k jižní Moravě):  Šmerda, Hynek Zobrazit větší

KŘESŤANSKÁ CHARITA OD POČÁTKU DO KONCE STŘEDOVĚKU (s přihlédnutím k jižní Moravě): Šmerda, Hynek

Nový produkt

Kniha se zabývá problematikou blíženecké lásky, tak jak byla poskytována od nejranějších dob až po konec středověku. Jsme svědky pozoruhodných proměn vnímání vztahu k bližnímu, který je nějakým způsobem hendikepován a tím i vyčleněn z běžného chodu společnosti.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

168 Kč s DPH

-15%

198 Kč s DPH

Více informací

První část knihy přináší pohled na slabé a trpící v předkřesťanských dobách ve starověkém Římě, Řecku, Egyptě, Palestině, Indii a Číně, a to včetně pohledu na vztah jednotlivých národů k lékařství a ošetřovatelské péči. Druhá část knihy čtenáři přibližuje křesťanskou charitu ve starověku jako dějiny lásky, na jejímž počátku stojí Ježíš Kristus. Ježíš jako impulz pro apoštoly, první křesťanská společenství, křesťany žijící v době pronásledování a následně svobodné Církve. Závěr této části tvoří svědectví z pera církevních otců. Ve třetí části autor popisuje uskutečňování charitního díla ve středověké Církvi, čímž vrcholí poslední část monografie, která je již plně zaměřena na jižní Moravu. Duchovní kořeny charity u svatých Cyrila a Metoděje tak otevírají čtvrtou, poslední část knihy, v níž se pojednává o službě vybraných řeholních řádů a městských špitálů, jak vysvítá z dostupné literatury a archivních dokumentů.

Váz., 176 str.